Villarreal zwyciężył Manchester United i tym samym sięgnął po trofeum!

To nie jest żadnym sekretem, że spora ilość sympatyków piłki nożnej oczekuje na finał najbardziej popularnych zmagań. Niedługo wystartują mistrzostwa europejskie, co prowadzi do tego iż będziemy widzami dużej liczby piłkarskich batalii. Jednak zanim to nastąpi na nas czekają finałowe mecze w najchętniej oglądanych zespołowych rozgrywkach. Jeden z pojedynków finałowych jest za nami i podziwialiśmy już wygranego tego turnieju. Oczywiście tutaj mowa o rozgrywkach europejskiej ligi. Po finałowym meczu Ligi Europy nadejdzie czas na rozpoznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, ale w aktualnym momencie mamy zamiar skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły zespoły Manchesteru United oraz Villarreal. W rozgrywce finałowej obecność tych dwóch ekip oznaczała, że na piłkarskich fanatyków czekało emocjonujące widowisko. Ten mecz był istotnie fenomenalny.

Świetnie pod uwagę wziąć fakt, iż mecz finałowy turnieju Ligi Europy rozegrany został na stadionie Lechii Gdańsk w Polsce. Jest to z całą pewnością ogromny splendor dla narodu polskiego, że mieliśmy szansę gościć dwie tak świetne zespoły. Trenerem zespołu Villarreal jest Emery Unai, który znany jest z tego, iż potrafi triumfować w pojedynkach finałowych turnieju Europa League. Prowadzony przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworyzowany w batalii z Czerwonymi Diabłami, ale to właśnie zawodnicy CF Villarreal zdołali zdobyć pierwszego gola w tym finałowym pojedynku. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze dostali szansę aby trafieniem odpowiedzieć. Wynikiem 1:1 się skończył ten mecz i właśnie dlatego arbiter prowadzący mecz był zobligowany zaprosić graczy na 30. minutową dogrywkę. W trakcie trwania dogrywki piłki nożnej wielbiciele nie mieli szansy widzieć bramek i dlatego arbiter prowadzący spotkanie ogłosił konkurs jedenastek. Jedenastki to loteria i należy pod uwagę brać to. Skuteczniejszą ekipą w tej batalii okazał się Villarreal prowadzony przez Emery'ego Unai'a, który wygrał rezultatem 11:10. Był to świetny konkurs jedenastek. Przestrzelenie karnego przez de Gea, a więc golkipera United z Manchesteru zdecydowało o zwycięstwie zespołu z Hiszpanii.