O miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze kadra narodowa Ukrainy stoczy bój z zespołem Walii!

W poprzednim tygodniu wielbiciele piłki nożnej ze Starego Kontynentu z ciekawością czekali na pojedynek narodowej reprezentacji Ukrainy z reprezentacją Szkocji. To byłoby absolutnie zwyczajne starcie jeszcze niedawno, lecz okoliczności uległy znacznej przemianie. To starcie barażowe na samym początku miało zostać rozgrywane 3 miesiące temu, jednakże przeszkodziła w tym agresja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zapytała o przełożenie spotkania, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin ustalony został na czerwiec i obydwie drużyny były gotowe do rywalizacji. Faworyta do wygranej w tym meczu barażowym na pewno było naprawdę trudno określić. Zawodnicy drużyny Ukrainy przystępowali do tego spotkania z bardzo dużą determinacją, żeby pokazać światu, iż są zmotywowani oraz przygotowani do rywalizacji na murawie.

Z kolei szkocka drużyna narodowa to starcie chciała potraktować jak każde inne. Od początku tego meczu selekcjoner powtarzał do swoich piłkarzy, że powinni być skoncentrowani i nie mogą pomylić się. Drużyna narodowa Ukrainy jest znana z tego, iż potrafi wyprowadzać bardzo szybkie ataki, które z reguły oznaczają gola. To spotkanie naprawdę było niezwykle emocjonujące i trzeba przyznać ten fakt. Jednak tego wieczoru reprezentanci Ukrainy byli znacznie lepsi od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie zdołali ustrzelić bramkę numer 1, kiedy to do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza część spotkania była prezentacją dobrze zorganizowanej gry piłkarzy Ukrainy, którzy skutecznie studzili akcje ofensywne reprezentacji narodowej Szkocji. Pierwsze 45. minut meczu zakończyła się wynikiem jeden do zera dla kadry Ukrainy. Podczas drugiej połowy meczu barażowego mieliśmy możliwość obserwować aż 3 bramki. Dwa razy do bramki trafiali piłkarze narodowego zespołu Ukrainy i raz Szkoci. Finalnie mecz zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Drużyna narodowa Ukrainy dzięki tej wygranej w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.