Niemiecki Eintracht rywalizować będzie w następnym sezonie w Pucharze Europy!

Warto mieć na uwadze fakt, że w aktualnym sezonie zmagania Ligi Europejskiej były naprawdę intrygujące. Otrzymaliśmy okazję podziwiać mnóstwo interesujących pojedynków i niesamowicie trudno było określić faworyta do finalnego triumfu. W pucharowej fazie rozgrywek Ligi Europy grała Barcelona, która została wyeliminowana z Ligi Mistrzów i bez wątpienia to było ogromną niespodzianką. Piłkarze FC Barcelony mieli trudny start sezonu 2021/2022, ale wiosną zaprezentowali się zdecydowanie lepiej. Dużo ekspertów od piłki nożnej uważało, że to właśnie Duma Katalonii jest głównym faworytem do triumfu w tych rozgrywkach. Jednak to wszystko uległo zmianie w momencie, gdy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht. Piłkarze Barcy ponieśli porażkę z niemieckim Eintrachtem 2 do 3 i byli naprawdę zdziwieni. I odtąd rozpoczęła się niesamowita dyspozycja graczy niemieckiego Eintrachtu.

Drużyna niemiecka dała radę awansować do starcia finałowego rozgrywek w Europa League, gdzie ich oponentem była drużyna Rangers FC. W trakcie tej edycji Europa League ekipa ze Szkocji też spisywała się świetnie i z całą pewnością był to odpowiedni oponent dla zespołu z Niemiec. Na finał Europa League, który odbywał się w Sewilli przyjechało naprawdę sporo fanów futbolu. Na trybunach właśnie dzięki temu mieliśmy okazję obserwować prawdziwe piłkarskie święto. Starcie to było niesamowicie wyrównane i warto mieć to na uwadze. Jednak gracze Rangersów o wiele lepiej w nie weszli i wyszli na prowadzenie 1:0. Jednak zawodnicy Eintrachtu Frankfurt nie zamierzali rezygnować i parę minut później odpowiedzieli bramką wyrównującą. Nie nie mieliśmy okazji podziwiać już goli do ostatnich minut finałowego starcia i na skutek tego sędzia ogłosił dodatkowe 30 minut gry. Tam także nie padła rozstrzygająca bramka, w efekcie czego o zwycięzcy Ligi Europejskiej zadecydować miały jedenastki. Niemiecki Eintracht okazał się lepszym zespołem w karnych i triumfował rezultatem trzy do dwóch. To była z całą pewnością idealna chwila dla wielu fanów Eintrachtu z Frankfurtu.