Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. rundzie rozgrywek Ligi Europejskiej! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła lokatę numer jeden w tabeli swojej grupy!

Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. rundzie rozgrywek Ligi Europejskiej! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła lokatę numer jeden w tabeli swojej grupy!

drużyny z Polski raczej rzadko gwarantują polskim sympatykom radosne doznania w zmaganiach europejskich i warto sobie to uświadomić. Jesteśmy oswojeni z tym, iż co roku nasze kluby w oka mgnieniu ponoszą porażki w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w rozgrywkach europejskich. Kibice z Polski w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak dużo mocniej uradowani z dyspozycji drużyn piłkarskich. W końcowym rozrachunku wyłącznie Legia Warszawa trafiła do grupowej fazy rozgrywek europejskich, jednak reszta klubów w trakcie kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę nieźle. W dniu dzisiejszym jednakże chcemy skupić się na grze Legii z Warszawy, która w środowy wieczór rozpoczęła rywalizację w grupowych zmaganiach Ligi Europy. Rywalem w spotkaniu numer jeden batalii grupowej był Spartak Moskwa, a więc bardzo solidny zespół rosyjski.

Przed tym meczem wielu sportowych dziennikarzy jednogłośnie uważało, iż Legii Warszawa niezwykle ciężko może być zdobyć jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak Moskwa na papierze wydawał się przeciwnikiem zdecydowanie mocniejszym i mistrz Polski musiał się bardzo postarać, aby zdobyć co najmniej remis podczas tego spotkania. Jednak sytuacja w trakcie meczu prezentowała się trochę inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest bardzo dobrą nowiną dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Od pierwszych minut gracze prowadzeni przez Michniewicza Czesława zgotowali gospodarzom i kilka razy byli bardzo blisko strzelenia bramki. Zawodnicy Spartaka z Moskwy bez żadnych wątpliwości byli mocno zdziwieni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozegrali piłkarze mistrza Polski. Taktyka mistrza naszego kraju była niesamowicie rozsądna i można było zobaczyć w niej koncepcję na to starcie. W momencie, gdy na zegarze wybiła ostatnia minuta pojedynku wydawać się mogło, iż spotkanie zakończone zostanie remisowym wynikiem. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie gracze mistrza naszego kraju zorganizowali genialną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla zespołu przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze w końcówce meczu gracze Spartaka próbowali zdobyć wyrównujące trafienie, jednak nie starczyło im paru minut i to zawodnicy warszawskiej Legii mogli celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy